TSXDEZ32D2 Schneider

TSXDEZ32D2 Schneider
Opis
TSX Micro - 32 Discret Input DC
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Modicon TSX Micro automation platform |
| Izdelek ali sestavni del | discrete input module |
| discrete input number | 32 screw terminal block |
| discrete input voltage | 24 V DC, discrete input logic: positive or negative 19...30 V |
| discrete input current | 7 mA |
| input voltage limits | >= 11 V at state 1 < 5 V at state 0 |
| current state 1 guaranteed | >= 6 mA |
| input impedance | 3.4 Ohm |
| response time | 0.1...7.5 ms at state 0 to state 1 0.1...7.5 ms at state 1 to state 0 |
| current state 0 guaranteed | <= 2 mA |
| Komplementarno | |
| standards | IEC 1131-2 Type 2 |
| Poraba toka | 254 mA positive |
| discrete input type | current sink |
| input compatibility | 2/3-wire proximity sensors PNP/NPN |
| isolation voltage | 1500 V AC 1 s |




