STBACI8320K Schneider Electric

STBACI8320K Schneider Electric
Opis
standard analog input kit STB - 4..20 mA - 4 I - 15 bits + sign
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Modicon STB distributed I/O solution |
| Izdelek ali sestavni del | standard analog input kit |
| communication port protocol | Hart protocol tolerance |
| kit composition | STBACI8320 module STBXBA2000 base STBXTS1100, 6-terminal screw type connector STBXTS2100, 6-terminal spring clamp connector |
| analogue input type | current 0...20 mA current 4...20 mA |
| analogue input number | 4 |
| analogue input resolution | 15 bits + sign |
| type of filter | single low pass input filter 985 Hz |
| Komplementarno | |
| Višina | 18.4 mm |
| Širina | 128.3 mm |
| Globina | 70 mm |
| [Us] rated supply voltage | 24 V DC |
| Poraba toka | 95 mA at 5 V DC for logic bus |
| product compatibility | power distribution module STBPDT3100/3105 mounting base STBXBA2000 |
| protection type | short-circuit protection |
| Označevanje | CE |
| status LED | 1 LED (green)module status (RDY): 1 LED (red)module error (ERR): |
| overvoltage category | II |
| data format | EN 61131-2 IEC 61131-2 |
| supply | power distribution module |
| insulation between channels and logic bus | 1780 V for 1 minute |
| cold swapping | yes |
| hot swapping fallback | yes for standard NIMs |
| fallback status | state 0 basic NIMs user configurable standard NIMs |
| update time | 80 ms |
| temperature drift | +/-0.005 %/°C |
| input impedance | 250 Ohm |
| addressing requirement | 8 input words |
| absolute maximum input | 25 mA/50 V DC |
| absolute accuracy error | +/- 0.4 % of full scale 25 °C |
| maximum supply current for sensors | 25 mA per input channels |
| insulation between channels and sensor bus | 200 V |
| integral linearity | +/- 0.05 %FS |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | -25-70 °C 32...140 °F without |
| IP stopnja zaščite | IP20 conforming to EN 61131-2 class 1 |
| Stopnja onesnaženosti | 2 conforming to IEC 60664-1 |
| Temperatura okoliškega zraka za skladiščenje | -40...185 °F without -40-85 °C without |
| relative humidity | 95-95 % at 60-60 °C without condensation |
| Nadmorska višina delovanja | <= 2000 m |
| Certifikati izdelkov | CSA C-Tick ATEX Cat 3G FM Class 1 Division 2 UL |
| Odporno proti udarcu | 30 gn for 11 ms conforming to IEC 88 reference 2-27 |
| Odpornost proti vibracijam | +/-0.35 mm at 10-58 Hz 3 gn at 58-150 Hz on 35 x 7.5 mm symmetrical DIN rail 5 gn at 58-150 Hz on 35 x 15 mm symmetrical DIN rail |




