140CRA31200 Schneider

140CRA31200 Schneider
Opis
Quantum RIO Drop E/IP 1CH
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Modicon Quantum |
| Izdelek ali sestavni del | Ethernet RIO drop adaptor |
| communication port protocol | Ethernet IP/Modbus TCP |
| integrated connection type | Ethernet IP/Modbus TCP for service port Ethernet IP/Modbus TCP for device network |
| communication service | the input data are collected and published to the remote I/O head adaptor output modules are updated with the data received from remote I/O head adaptor |
| number of port | 3 |
| Komplementarno | |
| Višina | 50 mm |
| Teža izdelka | 0.554 kg |
| local signalling | 1 LED (green/red)module status (Mod Status): 1 LED (green/red)network communication status (Net Status): 1 LED (green)RUN: 1 LED (red)I/O: |
| Širina | 167 mm |
| product compatibility | 140CRP31200 |
| topology | daisy chain loop |
| environmental characteristic | standard environment hazardous location class I division 2 conforming to EN/IEC 61131-1 |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | 0-60 °C conforming to IEC 60068-2-1 0-60 °C conforming to IEC 60068-2-2 |
| IP stopnja zaščite | IP20 conforming to EN 61131-2 IP20 conforming to IEC 60527 |
| Temperatura okoliškega zraka za skladiščenje | -40-85 °C conforming to IEC 60068-2-1 -40-85 °C conforming to IEC 60068-2-2 |
| relative humidity | 93-93 % conforming to IEC 60068 |
| overvoltage category | class I conforming to EN 61131-2 |
| Nadmorska višina delovanja | 2000 m |
| Certifikati izdelkov | CE UL 508 C-Tick |
| Standardi | EN 55011 CSA C22.2 No 142 IEC 61000-4-16 |
| Odpornost proti vibracijam | 3.5 mm constant amplitude (f= 0.5-8.4 Hz) conforming to EN 61131-2 1 gn constant acceleration (f= 8.4-150 Hz) conforming to EN 61131-2 |
| maximum altitude transport | 3000 m |




