CA2KN22F7 Schneider Electric

CA2KN22F7 Schneider Electric
Opis
TeSys K control relay - 2 NO + 2 NC - = 690 V - 110 V AC coil
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | TeSys K control relay |
| Izdelek ali sestavni del | control relay |
| product name | TeSys CAK |
| utilisation category | DC-13 AC-15 |
| Skupina izdelkov | TeSys |
| Kratko ime naprave | CA2K |
| [Uc] Krmilna napetost | 110 V AC 50/60 Hz |
| [Ue] rated operational voltage | <= 690 V <= 400 Hz |
| control circuit type | AC at 50/60 Hz |
| contactor application | control circuit |
| pole contact composition | 2 NO + 2 NC |
| Komplementarno | |
| Višina | 58 mm |
| mounting support | plate rail |
| Teža izdelka | 0.18 kg |
| Povezave - terminali | screw clamp terminals 1 cable(s) 1.5-4 mm²solid screw clamp terminals 2 cable(s) 1.5-4 mm²solid screw clamp terminals 1 cable(s) 0.75-4 mm²flexible with cable end screw clamp terminals 2 cable(s) 0.75-4 mm²flexible without cable end screw clamp terminals 1 cable(s) 0.34-1.5 mm²flexible with cable end screw clamp terminals 2 cable(s) 0.34-1.5 mm²flexible without cable end |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 690 V conforming to IEC 60947 750 V conforming to VDE 0110 group C 690 V conforming to BS 5424 600 V conforming to CSA C22.2 No 14 |
| mechanical durability | 10 Mcycles |
| Kompatibilnostna koda | CA2K |
| Širina | 45 mm |
| Globina | 57 mm |
| tightening torque | 1.3 N.m - on screw clamp terminals - with screwdriver flat Ø 6 mm 1.3 N.m - on screw clamp terminals - with screwdriver Philips No 26 mm |
| [Ith] conventional free air thermal current | 10 A (at 50 °C) |
| maximum operating rate | 10000 cyc/h |
| insulation resistance | > 10 MOhm |
| minimum switching current | 5 mA |
| Omejitve napetosti regulacijskega vezja | drop-out: 0.2...0.75 Uc (at <50 °C) operational: 0.8...1.15 Uc (at <50 °C) |
| Inrush power in VA | 30-30 VA (at 20 °C) |
| Hold-in power consumption in VA | 4.5-4.5 VA (at 20 °C) |
| heat dissipation | 1.3-1.3 W |
| minimum switching voltage | 17 V |
| associated fuse rating | 10 A gG conforming to IEC 60947 10 A gG conforming to VDE 0660 |
| operating time | 10...20 ms coil de-energisation and NO opening 10...20 ms coil energisation and NO closing 15...25 ms coil de-energisation and NC closing 5...15 ms coil energisation and NC opening |
| non overlap distance | 0.5 mm |
| Irms rated making capacity | 110 A conforming to IEC 60947 |
| immunity to microbreaks | 2 ms |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | -25-50 °C |
| IP stopnja zaščite | IP2x |
| Temperatura okoliškega zraka za skladiščenje | -50-80 °C |
| Nadmorska višina delovanja | 2000 m without |
| Certifikati izdelkov | CSA UL |
| Standardi | BS 5424 IEC 60947 NF C 63-140 VDE 0660 |
| Zaščitna obdelava | TC conforming to IEC 60068 |
| flame retardance | V1 conforming to UL 94 requirement 2 conforming to NF F 16-101 requirement 2 conforming to NF F 16-102 |
| mechanical robustness | vibrations contactor open: 2 Gn, 5...300 Hz conforming to IEC 60068-2-6 vibrations contactor closed: 4 Gn, 5...300 Hz conforming to IEC 60068-2-6 shocks contactor open: 10 Gn for 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 shocks contactor closed: 15 Gn for 11 ms conforming to IEC 60068-2-27 |




