ZCMD39L1 Schneider Electric

ZCMD39L1 Schneider Electric
Opis
limit switch body ZCMD - 2NC+1NO - silver - snap action - connection - 1 m
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | OsiSense XC |
| Izdelek ali sestavni del | limit switch body |
| Kratko ime naprave | ZCMD |
| contacts type and composition | 2 NC + 1 NO |
| contact operation | snap action |
| series name | standard format |
| body type | fixed |
| body material | zamak |
| number of poles | 3 |
| design | miniature |
| associated head | ZCE63 ZCE21 ZCE01 ZCEF0 ZCE13 ZCE14 ZCE08 ZCE07 ZCE28 ZCE27 ZCE06 ZCE62 ZCE64 ZCE65 ZCE66 ZCE11 ZCEG1 ZCE02 ZCE24 ZCE29 ZCE67 ZCEF2 ZCE10 ZCE09 |
| Komplementarno | |
| Višina | 50-50 mm |
| Teža izdelka | 0.065 kg |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 300 V (pollution degree 3) conforming to UL 508 400 V (pollution degree 3) conforming to IEC 60947-5-1 300 V (pollution degree 3) conforming to CSA C22.2 No 14 |
| electrical durability | 5000000 cycles, DC-13 24 V, 3 W, operating rate <60 cyc/mn, load factor: 0.5 conforming to IEC 60947-5-1 appendix C 5000000 cycles, DC-13 48 V, 2 W, operating rate <60 cyc/mn, load factor: 0.5 conforming to IEC 60947-5-1 appendix C 5000000 cycles, DC-13 120 V, 1 W, operating rate <60 cyc/mn, load factor: 0.5 conforming to IEC 60947-5-1 appendix C |
| Kompatibilnostna koda | ZCMD |
| Širina | 30 mm |
| Globina | 16 mm |
| product compatibility | XCMD |
| contacts material | silver plated contacts |
| short-circuit protection | 6 A cartridge fuse, type gG |
| positive opening | with |
| electrical connection | removable cable |
| cable length | 1 m |
| contacts insulation form | Zb |
| maximum resistance across terminals | 25 mOhm conforming to IEC 60255-7 category 3 |
| minimum actuation speed | 0.01 m/min |
| wire insulation material | PvR |
| cable composition | 7 x 0.5 mm² |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za skladiščenje | -40-70 °C |




