XBTR411 Schneider

XBTR411 Schneider
Opis
small panel with keypad - matrix screen - G-O-R - 122 x 32 pixels - 24 V DC
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Magelis XBTR |
| software designation | Vijeo Designer Lite |
| operating system | Windows |
| display resolution | 122 x 32 pixels |
| software type | configuration software |
| Komplementarno | |
| Višina | 118 mm |
| Teža izdelka | 0.55 kg |
| local signalling | 16 LEDs |
| Širina | 137 mm |
| Globina | 39 mm |
| Omejitve napajalne napetosti | 18-30 V |
| Označevanje | CE |
| residual ripple | <= 1200 MV |
| range compatibility | Modicon Premium Modicon M340 Twido Modicon TSX Micro Modicon Momentum Modicon Quantum |
| front material | PPT |
| Način pritrjevanja | by 4 spring clips |
| display type | matrix backlit LCD |
| maximum power consumption in W | 5 W |
| integrated connection type | serial link: female SUB-D 25, asynchronous transmission mode (RS232C/RS485)multidrop topology power supply: removable screw terminal block printer port: female mini DIN |
| number of key | 20 |
| Dimenzije izreza | 119.6 (+/- 0.5) x 105.2 (+/- 0.4) mm |
| number of pages | 200 application pages 256 alarm pages |
| product mounting | flush mounting |
| realtime clock | access to the PLC real-time clock |
| character font | Latin Chinese (simplified Chinese) Greek Cyrillic Katakana |
| memory type | flash |
| memory capacity | 512 kB |
| display material | polyester |
| number of customisable keys | 12 |
| keypad material | polyester |
| number of fixed keys | 8 |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | 0-55 °C |
| IP stopnja zaščite | IP20 (rear panel) conforming to IEC 60529 IP65 (front panel) conforming to IEC 60529 |
| Temperatura okoliškega zraka za skladiščenje | -20-60 °C |
| relative humidity | 0-85 % without condensation |
| Certifikati izdelkov | CSA Class 1 Division 2 UL 1604 ATEX zone 2/22 UL Class 1 Division 2 |
| Standardi | IEC 61131-2 IEC 60068-2-6 CSA C22.2 No 14 IEC 60068-2-27 UL 508 |
| Odporno proti udarcu | 15 gn for 11 ms |
| Odpornost proti vibracijam | +/- 3.5 mm (f= 2-8.45 Hz) 1 gn (f= 8.45-150 Hz) |
| NEMA degree of protection | NEMA 4X front panel (outdoor use) |
| [Us] rated supply voltage | 24 V DC |
| supply | external source |
| product or component type | small panel with keypad |
| messages display capacity | 4 lines of 20 characters maximum 1 line of 5 characters minimum |
| downloadable protocols | Modbus third party protocols Uni-TE |
| display colour | green red orange |




