XBTR400 Schneider

XBTR400 Schneider
Opis
small panel with keypad - matrix screen - green - 122 x 32 pixels - 5 V DC
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Magelis XBTR |
| software designation | Vijeo Designer Lite |
| operating system | Windows |
| display resolution | 122 x 32 pixels |
| software type | configuration software |
| Komplementarno | |
| Višina | 118 mm |
| Teža izdelka | 0.55 kg |
| Širina | 137 mm |
| Globina | 78 mm |
| Označevanje | CE |
| range compatibility | Twido Modicon Premium Modicon M340 Modicon TSX Micro |
| front material | PPT |
| Način pritrjevanja | by 4 spring clips |
| display type | matrix backlit LCD |
| integrated connection type | serial link: female RJ45, asynchronous transmission mode (RS232C/RS485)point-to-point topology |
| number of key | 20 |
| Dimenzije izreza | 119.6 (+/- 0.5) x 105.2 (+/- 0.4) mm |
| number of pages | 256 alarm pages 200 application pages |
| product mounting | flush mounting |
| realtime clock | access to the PLC real-time clock |
| character font | Greek Cyrillic Chinese (simplified Chinese) Katakana Latin |
| memory type | flash |
| memory capacity | 512 kB |
| display material | polyester |
| number of customisable keys | 12 |
| keypad material | polyester |
| number of fixed keys | 8 |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | 0-55 °C |
| IP stopnja zaščite | IP20 (rear panel) conforming to IEC 60529 IP65 (front panel) conforming to IEC 60529 |
| Temperatura okoliškega zraka za skladiščenje | -20-60 °C |
| relative humidity | 0-85 % without condensation |
| Certifikati izdelkov | UL 1604 ATEX zone 2/22 UL Class 1 Division 2 CSA Class 1 Division 2 |
| Standardi | UL 508 CSA C22.2 No 14 IEC 60068-2-6 IEC 60068-2-27 IEC 61131-2 |
| Odporno proti udarcu | 15 gn for 11 ms |
| Odpornost proti vibracijam | +/- 3.5 mm (f= 2-8.45 Hz) 1 gn (f= 8.45-150 Hz) |
| NEMA degree of protection | NEMA 4X front panel (outdoor use) |
| [Us] rated supply voltage | 5 V DC |
| supply | from PLC (terminal port) |
| product or component type | small panel with keypad |
| messages display capacity | 4 lines of 20 characters maximum 1 line of 5 characters minimum |
| downloadable protocols | Modbus Uni-TE |
| display colour | green |




