VW3A3502 Schneider

VW3A3502 Schneider
Opis
multi-pump card - 24 V DC - 9-way male SUB-D connector - for Altivar speed drive
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Izdelek ali sestavni del | multi-pump card |
| [Us] Nazivna napajalna npetost | 24 V |
| discrete output type | (LO51...LO56) logic output, compatible with level 1 PLC |
| supply circuit type | DC |
| Združljivost serije/obsega | Altivar 61 Altivar 61Q |
| discrete input logic | positive (LI51...LI60), <= 5 V (state 0), >= 11 V (state 1) |
| battery type | lithium |
| discrete output number | 6 |
| analogue output type | AO51, AO52 current analog output: 0...20 mA, impedance: 500 Ohm, resolution: 10 bits |
| analogue input type | AI51, AI52 current analog input: 0...20 mA, impedance: 250 Ohm, resolution: 10 bits |
| discrete output logic | (LO51...LO56) positive |
| discrete input number | 10 |
| analogue input number | 2 |
| analogue output number | 2 |
| discrete input type | (LI51...LI60) logic inputs, 24 V DC, compatible with level 1 PLC (voltage limits: <= 30 V), impedance: 4.4 kOhm |
| Komplementarno | |
| Teža izdelka | 0.32 kg |
| Poraba toka | 2 A maximum 200 mA maximum per logic output 80 mA no load |
| Omejitve napajalne napetosti | 19-30 V |
| electrical connection | terminal, 1.5 mm² / AWG 16, 0.25 N.m |
| connector type | 9-way male SUB-D connector |
| maximum output current | 0.2 A, logic output |
| discrete output voltage | 24 V DC, maximum switching voltage: 30 V logic output |
| battery life | 8 year(s) |




