VW3A3409 Schneider Electric

VW3A3409 Schneider Electric
Opis
universal encoder interface card - 5 V
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Altivar |
| Izdelek ali sestavni del | encoder interface card |
| [Us] Nazivna napajalna npetost | 5 V (voltage limits: 5-5.5 V) 8 V (voltage limits: 8-8.5 V) 12 V (voltage limits: 12-12.5 V) |
| Združljivost serije/obsega | Altivar 71 Altivar 71Q Altivar Lift |
| encoder type | SinCos Hiperface EnDat 2.2 SSI |
| Komplementarno | |
| Teža izdelka | 0.2 kg |
| product compatibility | ATV71H...M3383 ATV71H...M3X383 ATV71H...N4383 |
| protection type | short-circuit protection overload protection |
| electrical connection | terminal, connection capacity: 0.5 mm² (AWG 20) <25 m cable length, encoder, 100 mA at 4.75 V terminal, connection capacity: 0.5 mm² (AWG 20) <25 m cable length, encoder, 100 mA at 7.75 V terminal, connection capacity: 0.5 mm² (AWG 20) <25 m cable length, encoder, 100 mA at 14.75 V terminal, connection capacity: 0.75 mm² (AWG 18) <50 m cable length, encoder, 100 mA at 4.75 V terminal, connection capacity: 0.75 mm² (AWG 18) <50 m cable length, encoder, 100 mA at 7.75 V terminal, connection capacity: 0.75 mm² (AWG 18) <50 m cable length, encoder, 100 mA at 14.75 V terminal, connection capacity: 1 mm² (AWG 17) <25 m cable length, encoder, 200 mA at 4.75 V terminal, connection capacity: 1 mm² (AWG 17) <25 m cable length, encoder, 200 mA at 7.75 V terminal, connection capacity: 1 mm² (AWG 17) <25 m cable length, encoder, 200 mA at 14.75 V terminal, connection capacity: 1.5 mm² (AWG 15) <50 m cable length, encoder, 200 mA at 4.75 V terminal, connection capacity: 1.5 mm² (AWG 15) <50 m cable length, encoder, 200 mA at 7.75 V terminal, connection capacity: 1.5 mm² (AWG 15) <50 m cable length, encoder, 200 mA at 14.75 V |
| output type | SinCos 10000 lines maximum EnDat 2.1 25 bits maximum SSI Gray or binary with no, odd or even parity, configurable SinCos Hiperface 10000 lines maximum |
| maximum supply current | 0.2 A |
| maximum cable distance between devices | 50 m |
| clock frequency | 500 kHz fixed |
| speed feedback resolution | 2exp(13) maximum |




