VW3A3407 Schneider Electric

VW3A3407 Schneider Electric
Opis
encoder interface card with push-pull outputs - 24 V DC
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Altivar |
| Izdelek ali sestavni del | encoder interface card |
| [Us] Nazivna napajalna npetost | 24 V DC (voltage limits: 20-30 V) |
| discrete output type | push-pull |
| Združljivost serije/obsega | Altivar 61Q Altivar 71Q Altivar 71 Altivar 61 Altivar Lift |
| number of pulses per revolution | 10000 for ATV71H......383 5000 for all ATV61 drives 5000 for ATV71H...M3 5000 for ATV71H...M3X 5000 for ATV71H...N4 |
| Komplementarno | |
| protection type | overload protection short-circuit protection |
| electrical connection | terminal, connection capacity: 0.2 mm² (AWG 24) <500 m cable length, encoder, 100 mA at 14 V |
| voltage state 0 guaranteed | <= 1.5 V |
| voltage state 1 guaranteed | > 11.5...< 25 V |
| maximum supply current | 0.175 A |
| input impedance | 1000 Ohm |
| maximum cable distance between devices | 500 m |
| maximum operating frequency | 300 kHz |
| input signal | A B compliment of A compliment of B/AB/A |




