VW3A3402 Schneider

VW3A3402 Schneider
Opis
encoder interface card with RS422 compatible differential outputs - 15 V DC
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Altivar |
| Izdelek ali sestavni del | encoder interface card |
| [Us] Nazivna napajalna npetost | 15 V DC (voltage limits: 15-16 V) |
| discrete output type | differential |
| Združljivost serije/obsega | Altivar 71 Altivar 71Q Altivar Lift |
| communication port protocol | RS422 |
| number of pulses per revolution | 10000 for ATV71H......383 5000 for ATV71H...M3 5000 for ATV71H...M3X 5000 for ATV71H...N4 |
| Komplementarno | |
| Teža izdelka | 0.2 kg |
| protection type | overload protection short-circuit protection |
| electrical connection | terminal, connection capacity: 0.2 mm² (AWG 24) <100 m cable length, encoder, 100 mA at 8 V terminal, connection capacity: 0.2 mm² (AWG 24) <100 m cable length, encoder, 175 mA at 8 V terminal, connection capacity: 0.2 mm² (AWG 24) <25 m cable length, encoder, 100 mA at 8 V terminal, connection capacity: 0.2 mm² (AWG 24) <25 m cable length, encoder, 175 mA at 8 V terminal, connection capacity: 0.2 mm² (AWG 24) <50 m cable length, encoder, 100 mA at 8 V terminal, connection capacity: 0.2 mm² (AWG 24) <50 m cable length, encoder, 175 mA at 8 V |
| maximum supply current | 0.175 A |
| input impedance | 1000 Ohm |
| maximum cable distance between devices | 100 m |
| maximum operating frequency | 300 kHz |
| input signal | A B compliment of A compliment of B |




