VW3A3401 Schneider Electric

VW3A3401 Schneider Electric
Opis
encoder interface card with RS422 compatible differential outpts - 5 V DC
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Altivar |
| Izdelek ali sestavni del | encoder interface card |
| [Us] Nazivna napajalna npetost | 5 V DC (voltage limits: 5-5.5 V) |
| discrete output type | differential |
| Združljivost serije/obsega | Altivar Lift Altivar 61 Altivar 71Q Altivar 71 Altivar 61Q |
| communication port protocol | RS422 |
| number of pulses per revolution | 10000 for ATV71H......383 5000 for all ATV61 drives 5000 for ATV71H...M3 5000 for ATV71H...M3X 5000 for ATV71H...N4 |
| Komplementarno | |
| Teža izdelka | 0.2 kg |
| protection type | short-circuit protection overload protection |
| electrical connection | terminal, connection capacity: 0.2 mm² (AWG 24) <25 m cable length, encoder, 100 mA at 4.5 V terminal, connection capacity: 0.5 mm² (AWG 20) <25 m cable length, encoder, 200 mA at 4.5 V terminal, connection capacity: 0.5 mm² (AWG 20) <50 m cable length, encoder, 100 mA at 4.5 V terminal, connection capacity: 0.75 mm² (AWG 18) <50 m cable length, encoder, 200 mA at 4.5 V |
| maximum supply current | 0.2 A |
| input impedance | 440 Ohm |
| maximum cable distance between devices | 50 m |
| maximum operating frequency | 300 kHz |
| input signal | A B compliment of A compliment of B |




