VW3A3201 Schneider Electric

VW3A3201 Schneider Electric
Opis
logic I/O card - for ATV61/ATV71
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Izdelek ali sestavni del | logic I/O card |
| supply | internal supply for reference potentiometer, 10.5 V DC (10-11 V) , <0.01 A, impedance: 1-10 kOhm for overload and short-circuit protection internal supply, 24 V DC (21-27 V) , <0.2 A for overload and short-circuit protection |
| discrete output type | (R3A, R3B, R3C) configurable relay logic (LO1, LO2) assignable logic, sampling time: 1.5-2.5 ms, compatible with level 1 PLC |
| Združljivost serije/obsega | Altivar Lift Altivar 71Q Altivar 61 Altivar 71 Altivar 61Q |
| discrete input logic | negative (LI7...LI10), >= 16 V (state 0), <= 10 V (state 1) positive (LI7...LI10), <= 5 V (state 0), >= 11 V (state 1) |
| discrete output number | 5 |
| discrete output logic | (LO1, LO2) negative (LO1, LO2) positive |
| discrete input number | 4 |
| discrete input type | (LI7...LI10) programmable, compatible with level 1 PLC, impedance: 3.5 kOhm, sampling time: 1.5-2.5 ms |
| Komplementarno | |
| Teža izdelka | 0.3 kg |
| electrical durability | 100000 cycles for configurable relay logic |
| electrical connection | terminal, 1.5 mm² / AWG 16, 0.25 N.m |
| maximum switching current | configurable relay logic 2 A at 250 V AC on inductive load, cos phi = 0.4 and L/R = 7 ms configurable relay logic 2 A at 30 V DC on inductive load, cos phi = 0.4 and L/R = 7 ms configurable relay logic 5 A at 250 V AC on resistive load, cos phi = 1 configurable relay logic 5 A at 30 V DC on resistive load, cos phi = 1 |
| minimum switching current | 3 mA at 24 V DC for configurable relay logic |
| maximum output current | 0.2 A, assignable logic |
| discrete input voltage | 24 V DC (voltage limits: <= 30 V) for programmable |
| discrete output voltage | 24 V DC (voltage limits: 12...30 V) assignable logic |
| PTC probe input | TH1+, TH1- trip resistance, impedance: 3 kOhm TH1+, TH1- reset resistance, impedance: 1.8 Ohm TH1+, TH1- short circuit protection, impedance: < 0.05 Ohm TH1+, TH1- for 6 PTC probe, impedance: <= 1.5 Ohm |




