04503 Schneider

04503 Schneider
Opis
LINERGY LGYE PROFILE 800A FOR A VERTICAL INSTALLATION LENGTH 1670MM
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Linergy |
| Izdelek ali sestavni del | profile busbar |
| product name | Linergy LGY |
| Skupina izdelkov | Linergy |
| busbar description | Linergy |
| Količina na set/komplet | set of 1 |
| Združljivost serije/obsega | Linergy LGY |
| Komplementarno | |
| Teža izdelka | 1.64 kg |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 1000 V |
| Kompatibilnostna koda | Linergy_busbar |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 12 kV (degree of pollution: 3) |
| [Ie] rated operational current | 800 A |
| [Icw] rated short-time withstand current | 25 kA (1 s) for 3 supports (rear position) 30 kA (1 s) for 3 supports (lateral position) 30 kA (1 s) for 4 supports (rear position) |
| installation direction | vertical, operating position: rear vertical, operating position: lateral |
| connection pitch | free connection position |
| length | 1670 mm |
| permissible current | 840 A at 35 °C: <= IP31 760 A at 35 °C: > IP31 |
| enclosure/cubicle description | cubicle - width 650 mm cubicle - width 650 + 150 mm |
| type of busbar connection | single t-slot |
| busbar cross section | 32.5 x 42.5 mm |
| Okolje | |
| Certifikati izdelkov | ASEFA |
| Standardi | IEC 61439-2 IEC 61439-1 |




