48265 Schneider Electric

48265 Schneider Electric
Opis
circuit breaker Masterpact NW12N1 - 1250 A - 4 poles - drawout - w/o trip unit
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Masterpact NW |
| network type | AC |
| breaking capacity code | N1 |
| Izdelek ali sestavni del | basic frame |
| product name | Masterpact NW |
| utilisation category | category B |
| Skupina izdelkov | Masterpact |
| suitability for isolation | yes conforming to IEC 60947-2 |
| Opis polov | 4P |
| Kratko ime naprave | Masterpact NW12 |
| circuit breaker name | Masterpact NW12N1 |
| neutral position | left |
| Komplementarno | |
| network frequency | 50/60 Hz |
| [Ics] rated service breaking capacity | 42 kA at 525 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 42 kA at 690 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 |
| Višina | 439 mm |
| control type | push-button |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 1000 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 |
| mounting mode | drawout |
| electrical durability | 10000 cycles 440 V AC 50/60 Hz without maintenance conforming to IEC 60947-2 10000 cycles 690 V AC 50/60 Hz without maintenance conforming to IEC 60947-2 |
| mechanical durability | 12500 cycles without maintenance conforming to IEC 60947-2 25000 cycles with maintenance conforming to IEC 60947-2 |
| Kompatibilnostna koda | NW12 |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 12 kV conforming to IEC 60947-2 |
| Širina | 556 mm |
| Globina | 394.5 mm |
| [Ue] rated operational voltage | 690 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 |
| [In] rated current | 1250 A at 40 °C |
| protection type | without protection |
| [Icm] rated short-circuit making capacity | 187 kA 525 V AC at 50/60 Hz 187 kA 690 V AC at 50/60 Hz |
| breaking capacity | 42 kA Icu at 440 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 42 kA Icu at 525 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 42 kA Icu at 690 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 42 kA Icu at 220...240 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 42 kA Icu at 380...415 V AC 50/60 Hz conforming to IEC 60947-2 |
| [Icw] rated short-time withstand current | 22 kA 3 s conforming to IEC 60947-2 42 kA 1 s conforming to IEC 60947-2 |
| connection pitch | 115 mm |
| circuit breaker CT rating | 1250 A |
| maximum breaking time | 25-25 ms |
| maximum closing response time | 70 ms |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | -25-70 °C |
| Stopnja onesnaženosti | 4 conforming to IEC 60664-1 |
| Temperatura okoliškega zraka za skladiščenje | -40-85 °C |
| Certifikati izdelkov | ASTA ASEFA |
| Standardi | IEC 60947-2 |




