KTC1350ZC41 Schneider Electric

KTC1350ZC41 Schneider Electric
Opis
KT 4X1350CO EDGEWISE ZED N1
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Canalis |
| Izdelek ali sestavni del | zed elbow |
| product name | KT |
| Skupina izdelkov | Canalis |
| Aplikacija naprave | change direction |
| Kratko ime naprave | KTC |
| [Ie] rated operational current | 1350 A at 35 °C |
| busbar description | standard |
| earth circuit | standard earth |
| variant | standard version |
| Provided equipment | trunking unit jointing unit |
| Material | copper |
| busbar trunking polarity | 3L + N + PE |
| direction change type | direction 1 : edgewise to upward direction 2 : edgewise to horizontal |
| operating angle | 90-90 ° |
| Komplementarno | |
| network frequency | 50/60 Hz |
| Višina | direction 2 : 90-579 mm |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 1000 V |
| colour | white (RAL 9001) |
| Širina | 140 mm |
| [Ue] rated operational voltage | 1000 V |
| standards | IEC 61439-1 IEC 61439-6 |
| contacts material | copper |
| [Icw] rated short-time withstand current | 50 kA |
| dimension type | made to measure |
| THDI | 15-33 % 1000 A 0-15 % 1350 A |
| linear resistance | L: X1 35 °C= 0.016 mΩ/m at Inc and 50 Hz L - L: Xb 35 °C= 0.029 mΩ/m at Inc and 50 Hz with impedance method L - PE: Xb 35 °C= 0.329 mΩ/m at Inc and 50 Hz with impedance method L-N: Xb 35 °C= 0.047 mΩ/m at Inc and 50 Hz with impedance method L: R1 35 °C= 0.035 mΩ/m at Inc and 50 Hz L: Z1 35 °C= 0.039 mΩ/m at Inc and 50 Hz L - PE: R0 20 °C= 0.566 mΩ/m symmetrical components method L - PE: X0 20 °C= 0.489 mΩ/m symmetrical components method L - PE: Z0 20 °C= 0.748 mΩ/m symmetrical components method L - L: Rb0 20 °C= 0.056 mΩ/m impedance method L - PE: Rb0 20 °C= 0.351 mΩ/m impedance method L - L: Rb1 35 °C= 0.068 mΩ/m at Inc with impedance method L - PE: Rb1 35 °C= 0.428 mΩ/m at Inc with impedance method L-N: R0 20 °C= 0.138 mΩ/m symmetrical components method L-N: X0 20 °C= 0.089 mΩ/m symmetrical components method L-N: Z0 20 °C= 0.164 mΩ/m symmetrical components method L-N: Rb0 20 °C= 0.057 mΩ/m impedance method L-N: Rb1 35 °C= 0.07 mΩ/m at Inc with impedance method PE: 20 °C= 0.178 mΩ/m L: R20 20 °C= 0.029 mΩ/m |
| housing material | polyester film |
| neutral position | right |
| linear load | 33 kg/m |
| radiated magnetic field | 0.5 µT |
| maximum voltage drop | <0.0031 V with power factor = 1 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.0034 V with power factor = 0.9 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.0033 V with power factor = 0.8 at 50 Hz with 1A for 100 m long <0.0031 V with power factor = 0.7 at 50 Hz with 1A for 100 m long |
| [Ipk] rated peak withstand current | 110 kA |
| thermal stress limit | 2500 A².s |
| length | direction 3 : 290-290 mm direction 1 : 290-290 mm |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | 0-35 °C (100 % of In) 35-40 °C (95 % of In) 40-45 °C (90 % of In) 45-50 °C (84 % of In) 50-55 °C (79 % of In) |
| IP stopnja zaščite | IP55 conforming to IEC 60529 |
| IK stopnja zaščite | IK08 conforming to IEC 62262 |




