KSB100SF5 Schneider Electric

KSB100SF5 Schneider Electric
Opis
TOU 100A FUSE 22X58
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Canalis |
| Izdelek ali sestavni del | tap-off unit |
| Skupina izdelkov | Canalis |
| [Ie] rated operational current | 100-100 A at 35 °C |
| Provided equipment | fuse to be ordered separately |
| Združljivost izdelkov | Canalis KS busbar trunkingplug-in Canalis KT busbar trunking with KS type plug-in |
| colour | white (RAL 9001) |
| fuse type | fuse isolator: for aM cylindrical fuse, size 22 x 58 mm - 100-100 A conforming to NF fuse isolator: for gG cylindrical fuse, size 22 x 58 mm - 100-100 A conforming to NF |
| Združljivost serije/obsega | KT busbar trunking KS busbar trunking |
| mounting mode | plug-in with fixed polarity |
| tap-off unit polarity | 3L+PEN |
| Komplementarno | |
| network frequency | 50/60 Hz |
| Višina | 220 mm |
| Teža izdelka | 5 kg |
| [Ui] Nazivna izolacijska trdnost | 690 V depending on protective device |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 6.8 kV |
| Širina | 444 mm |
| Globina | 128 mm |
| [Ue] rated operational voltage | 230...690 V depending on protective device |
| standards | IEC 61439-1 IEC 61439-6 |
| door opening side | right |
| electrical connection | copper cable lug - ISO63 50-50 mm² rigid copper cable lug - ISO63 50-50 mm² flexible |
| body material | plastic |
| function available | fuse isolator |
| device application | medium power distribution |
| door opening size | 545.5 mm |
| tap-off unit disconnection mode | By opening the door |
| Okolje | |
| IP stopnja zaščite | IP55 conforming to IEC 60529 |
| IK stopnja zaščite | IK08 conforming to IEC 62262 |
| earthing system | TN-C |




