NSYSM18650P Schneider Electric

NSYSM18650P Schneider Electric
Opis
Spacial SM compact enclosure with mounting plate - 1800x600x500 mm
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Izdelek ali sestavni del | compact enclosure |
| product name | Spacial SM |
| Skupina izdelkov | Spacial |
| Aplikacija naprave | multi-purpose |
| installation accessory type | floor-standing |
| device composition | 1 body 1 cable gland plate 1 locking system with handle: door 4 mounting plate bracket 1 mounting plate 1 door |
| enclosure nominal height | 1800 mm |
| enclosure nominal depth | 500 mm |
| enclosure nominal width | 600 mm |
| removable parts | door by screws hinge mounting plate by screws mounting plate bracket mounting plate bracket by screws |
| Komplementarno | |
| colour | enclosure: grey (RAL 7035) handle: black (RAL 9005) |
| accessibility for operation | front |
| type of gland plate | standard |
| lock type | 4 points lock, handle with 5 mm double bar insert |
| door opening side | reversible (120 °) |
| number of doors | front: 1 door(s) |
| Material | mounting plate: galvanised steel body: sheet steel door: sheet steel hinge: zamak |
| surface finish | epoxy-polyester powder |
| cable entry | 1 entry |
| mounting plate description | plain |
| door type | plain |
| body type | front part forming a rigid frame with welded corners single piece body with welded rear panel |
| Okolje | |
| IP stopnja zaščite | IP55 conforming to IEC 60529 |
| IK stopnja zaščite | IK10 conforming to IEC 62262 |
| Certifikati izdelkov | UL BV DNV |
| Standardi | IEC 62208 |




