MGU84.071.18 Schneider

MGU84.071.18 Schneider
Opis
Unica Wireless - battery powered pushbutton for Unica Basic/Colors - 2 m - white
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Unica Wireless |
| Izdelek ali sestavni del | battery powered push-button |
| device composition | flat fixing frame 1 large rocker and 2 narrow rockers lithium battery |
| Provided equipment | set of 12 symbols |
| Združljivost izdelkov | Unica Basic cover frames Unica Colors cover frames |
| fixing mode | stucked screws |
| switch function | 1-way |
| colour tint | white |
| number of modules | 2 modules |
| transmission frequency | 868.3 MHz |
| Komplementarno | |
| Višina | 80 mm |
| Širina | 80 mm |
| Globina | 19 mm |
| standards | EN 61001-6-3 89/336/EEC 99/5/EEC ETSI EN 300 220 EN 61000-6-2 ETSI EN 301 489 |
| contacts type and composition | 1 NO |
| ambient air temperature for operation | -5-50 °C |
| embedding depth | 5 mm |
| wiring device mounting | surface |
| operating distance | 10...50 m indoor <= 300 m outdoor |
| relative humidity | 20-95 % |
| number of batteries | 1 CR2032 lithium battery 3 V - autonomy: 5...7 years |
| Okolje | |
| IP stopnja zaščite | IP20 |
| environmental characteristic | ammonia petrol alcohol acetone liquid soap window-cleaning fluid bleach UV resistant oil |
| environmental health and issues | halogen free |




