MGU3.786.30 Schneider

MGU3.786.30 Schneider
Opis
Unica Top/Class - electronic bell - 230V AC - 2 m - clip-in - aluminium
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Unica |
| Izdelek ali sestavni del | electronic bell |
| Skupina izdelkov | Unica |
| Aplikacija naprave | signalling |
| fixing mode | clip-in |
| [Ue] rated operational voltage | 230 V AC 50/60 Hz |
| Predstavitev naprave | mechanism |
| colour tint | aluminium |
| market segment | small commercial residential |
| aesthetic name | Unica Top - Unica Class |
| number of modules | 2 modules |
| Komplementarno | |
| Višina | 45 mm |
| Teža izdelka | 0.11 kg |
| Povezave - terminali | screw terminals |
| Širina | 45 mm |
| Globina | 44 mm |
| product certifications | CE |
| standards | IEC 62080 |
| Material | ASA + PC: mechanism cover |
| Poraba toka | 14 mA |
| cable cross section | 0.75-1.5 mm² flexible cable 0.75-1.5 mm² rigid cable |
| ambient air temperature for operation | 15-30 °C |
| embedding depth | 33 mm |
| type of setting | 5 programmable melodies |
| ambient air temperature for storage | 0-35 °C |
| connected auxiliaries | 3 indicator lights connected in parallel 10 standard push-buttons connected in parallel |
| acoustic level | 70 dB/1m |
| Okolje | |
| IP stopnja zaščite | IP20 |
| IK stopnja zaščite | IK01 |
| environmental characteristic | liquid soap alcohol acetone window-cleaning fluid UV resistant petrol bleach ammonia oil |
| environmental health and issues | halogen free |




