MGU3.572.30 Schneider

MGU3.572.30 Schneider
Opis
Unica Wireless - combined relay - 230 VAC - 0...2300 W - 2 m - aluminium
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Unica Wireless |
| Izdelek ali sestavni del | combined relay |
| device composition | 1 large rocker and 2 narrow rockers wireless emitter and receiver |
| Provided equipment | set of 8 symbols |
| fixing mode | clip-in |
| [Ue] rated operational voltage | 110/230 V AC +/- 10 % at 50/60 Hz |
| Predstavitev naprave | mechanism |
| colour tint | aluminium |
| number of modules | 2 modules |
| transmission frequency | 868.3 MHz |
| Komplementarno | |
| Povezave - terminali | screw terminals |
| Globina | 46 mm |
| standards | EN 60669-1 ETSI EN 300 220 EN 61000-6-3 89/336/EEC 99/5/EEC EN 61000-6-2 73/23/EEC EN 60669-2-1 ETSI EN 301 489 |
| protection type | fuse protection |
| clamping connection capacity | <= 2 x 2.5 mm² for flexible cable(s) <= 2 x 2.5 mm² for rigid cable(s) |
| ambient air temperature for operation | -5-50 °C |
| market segment | small commercial residential |
| embedding depth | 34 mm |
| type of setting | neutral position |
| wiring device mounting | flush |
| load type | 230 V AC compact fluorescent lamp - 880 VA motor - 690 W 230 V AC fan - 690 W 230 V AC halogen lamp - 2000 W 230 V AC incandescent lamp - 2300 W 230 V AC LED lamp - 880 W fluorescent tube (diameter: 28-38 mm): 1 1-10 V dimmable electronic ballast - 920 VA low voltage halogen lamp with electronic transformer - 500 VA low voltage halogen lamp with ferromagnetic transformer - 500 VA low voltage halogen lamp with toroidal transformer - 500 VA |
| operating distance | 10...50 m indoor <= 300 m outdoor |
| relative humidity | 20-95 % |
| Okolje | |
| IP stopnja zaščite | IP20 |
| environmental characteristic | alcohol window-cleaning fluid bleach liquid soap acetone UV resistant petrol ammonia oil |
| environmental health and issues | halogen free |




