MGU3.534.30 Schneider

MGU3.534.30 Schneider
Opis
Unica KNX - room temperature control unit - 230 VAC - 2 m - aluminium
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Unica |
| Izdelek ali sestavni del | room temperature control unit |
| Skupina izdelkov | Unica |
| Aplikacija naprave | control |
| Predstavitev naprave | mechanism |
| colour tint | aluminium |
| aesthetic name | Unica KNX |
| bus type | KNX |
| Komplementarno | |
| Povezave - terminali | screwless terminals |
| control type | local control |
| Globina | 39 mm |
| [Ue] rated operational voltage | 230 V AC +/- 10 % at 50/60 Hz |
| Material | plastic |
| surface finish | brilliant |
| contacts type and composition | 1 C/O |
| status LED | programming LED |
| clamping connection capacity | <= 2 x 2.5 mm² for flexible cable(s) <= 2 x 2.5 mm² for rigid cable(s) |
| temperature setting range | 0-40 °C |
| Način pritrjevanja | clip-in |
| embedding depth | 26 mm |
| measurement accuracy | ± 1 K |
| type of setting | manual set point adjustment |
| device composition | 4 buttons display |
| device mounting | flush |
| number of modules | 2 modules |
| surface treatment | varnished |
| information displayed | day operating mode temperature time |
| minimum mounting height | 1.5 m |
| programmable temperature | no |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | -5-45 °C |
| IP stopnja zaščite | IP20 |
| IK stopnja zaščite | IK01 |
| Standardi | EMC directive LV directive |
| environmental characteristic | oil alcohol petrol liquid soap window-cleaning fluid bleach acetone UV resistant ammonia |
| environmental health and issues | halogen free |




