MGU3.533.18 Schneider Electric

MGU3.533.18 Schneider Electric
Opis
Unica KNX - movement detector - 230 VAC - 2 m - white
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Unica |
| Izdelek ali sestavni del | movement detector |
| Skupina izdelkov | Unica |
| Aplikacija naprave | lighting |
| product specific application | staircase monitoring |
| Predstavitev naprave | mechanism |
| cover plate colour tint | white (RAL 1013) |
| aesthetic name | Unica KNX |
| bus type | KNX |
| Komplementarno | |
| Povezave - terminali | screwless terminals |
| Globina | 56 mm |
| [Ue] rated operational voltage | 230 V AC +/- 10 % at 50/60 Hz |
| Material | ASA + PC: mechanism cover zamak: fixing frame |
| surface finish | brilliant |
| detection face | lateral: 9 m |
| clamping connection capacity | <= 2 x 2.5 mm² for flexible cable(s) <= 2 x 2.5 mm² for rigid cable(s) |
| Način pritrjevanja | clip-in |
| embedding depth | 34 mm |
| time delay range | 1 s...8 min (rotary switch) 1 s...255 h (ETS) |
| type of setting | light sensitivity adjustable |
| light intensity adjustment | 10-1000 lux rotary switch 10-2000 lux ETS |
| device mounting | flush |
| number of modules | 2 modules |
| duty cycle | 15300 minutes |
| mounting height | 1-2.15 m |
| horizontal detection angle | 0-180 ° |
| movement detection area | 9 x 9 m(PIR mounting height 2.15m) |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | -5-45 °C |
| IP stopnja zaščite | IP20 |
| Standardi | EMC directive LV directive |
| environmental characteristic | window-cleaning fluid alcohol acetone petrol ammonia oil UV resistant bleach liquid soap |
| environmental health and issues | halogen free |




