XAPA4116 Schneider Electric

XAPA4116 Schneider Electric
Opis
empty control station - XAP-A - plastic - 16 openings in 4 columns
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Harmony XAP |
| Izdelek ali sestavni del | empty control station with hinges |
| Kratko ime naprave | XAPA |
| product destination | for Ø 22 mm control and signalling units |
| Material | glass reinforced polyester |
| IP degree of protection | IP65 conforming to IEC 60529 IP69 conforming to NF C 20-010 IP69K |
| cable entry | undrilled |
| resistance to chemical agents | high resistant to acids high resistant to all solvents high resistant to bases high resistant to diesel high resistant to mineral salts high resistant to oils and greases high resistant to petrol high resistant to sea water |
| colour of cover | grey |
| number of cut-out | 16 cut-outs |
| colour of base of enclosure | grey |
| device mounting | flush |
| usable depth | 83 mm |
| product front plate size | 151 x 241 mm |
| Komplementarno | |
| Teža izdelka | 0.85 kg |
| Kompatibilnostna koda | XAPA |
| flame retardance | M3 conforming to CSTB VO conforming to UL 94 |
| number of vertical rows | 4 |
| Okolje | |
| Temperatura okoliškega zraka za delovanje | -40-70 °C |
| Temperatura okoliškega zraka za skladiščenje | -40-70 °C |
| overvoltage category | class II conforming to IEC 60536 class II conforming to NF C 20-030 |
| Zaščitna obdelava | TH TC |
| fire resistance | 850 °C conforming to NF C 20-455 960 °C conforming to IEC 92 |




