TMC2AQ2V Schneider Electric

TMC2AQ2V Schneider Electric
Opis
cartridge M221 - 2 analog voltage outputs - I/O extension
Tehnične lastnosti
| Glavno | |
| Serija izdelka | Modicon M221 |
| Izdelek ali sestavni del | analogue output cartridge |
| Združljivost izdelkov | Modicon M221C |
| Komplementarno | |
| Višina | 41 mm |
| Teža izdelka | 0.015 kg |
| Širina | 35 mm |
| Globina | 15 mm |
| electrical connection | 3 x 1.5 mm² 2 screw terminal blocks with pitch 3.81 mm adjustment for outputs |
| type of cable | twisted shielded pairs cable |
| repeat accuracy | +/- 0.4 %FS |
| insulation | non-insulated between analogue output and internal logic |
| analogue output type | voltage: 0...10 V |
| analogue output number | 2 |
| load type | resistive |
| load impedance ohmic | >= 2 kOhm |
| temperature drift | +/- 0.02 %FS/°C |
| LSB value | 2.44 mV 0...10 V voltage |
| conversion time | 20 ms |
| maximum cable distance between devices | twisted shielded pairs cable: <30 m for output |
| absolute accuracy error | +/- 1 % of full scale +/- 0.3 % of full scale at 25 °C |
| non-linearity | +/- 0.01 %FS |
| analogue output resolution | 12 bits |
| stabilisation time | 40 ms |
| cross talk | <= 1 LSB |
| Okolje | |
| immunity to microbreaks | 10 ms |




